اتصالات فیبر نوری مشهد

اتصالات فیبر نوری مشهد

اتصالات فیبر نوری مشهد

اتصال دهنده‌های فیبرنوری در مقایسه با همتای الکترومکانیکی خود، تفاوتی بین پلاگ و جک قائل نمی‌شوند. اتصال دهنده‌های فیبرنوری حاوی فرول جهت تعیین موقعیت دقیق و قرارگیری انتهای فیبر هستند و به فیبر دیگر از طریق اتصال دهنده  با روکش متصل می‌شوند. در این مقاله به سراغ یکی از خدمات خود یعنی اتصالات فیبر نوری مشهد خواهیم رفت. با ما همراه شوید.

بهترین اتصال دهنده کابل فیبر نوری در مشهد

اتصال کامل پلاگ متشکل از ترکیب اتصال دهنده رابط اتصال دهنده است. دو فرول در انتهای فیبرها در داخل اتصال باید دقیقا روبه‌روی یکدیگر قرار گیرند به گونه‌ای که حداقل مقدار انرژی نور از بین برود یا به بیرون منعکس شود(تلفات بازگشتی). جهت هندسی و کارکرد فیبرنوری دو عامل تعیین‌کننده در اتصال دهنده‌ها است.

قطرهای هسته 8.3µm برای فیبرنوری تک حالته یا 50/62.5µm برای فیبرهای نوری چند حالته و قطر فرول‌ها با 2.5mm یا 1.25mm هستند که نمی‌توان به صورت بصری وضعیت اتصال دهنده‌ها را بدون تجهیزات خاص تشخیص داد. به طور طبیعی، اگر اتصال دهنده به درستی اتصال یابد و در آن جا قفل شود، می‌توان یک نقطه را تعیین کرد. کاربران برای تمامی ویژگی‌ها یا مقادیر ذاتی از جمله تضعیف ناشی از تجهیزات اتصال، تلفات بازگشتی یا دوام مکانیکی آن‌ها باید متکی به داده‌های سازند‌ه باشند.

اتصال دهندهST  با یک اتصال قفل چرخشی از اولین اتصال دهندههای PC بودند. با تکیه بر این واقعیت و طراحی با دوام آن، هنوز هم در شبکه‌های LAN در سراسر دنیا یافت می‌شوند(اغلب در صنعت).

مقایسه PC با UPC با APC: تفاوت آن‌ها در چیست؟

اتصالات فیبر نوری مشهد

پس از تعریف سه نوع اتصال، وقت آن رسیده تا اتصالات PC ، UPC و APC را با هم مقایسه کرده و تفاوت آن‌ها را از بسیاری جنبه‌ها بررسی کنیم و ببینیم بهترین اتصال دهنده کابل فیبر نوری کدام است. در زیر تفاوت آنها در ظاهر، عملکرد و دسته بندی برنامه‌ها ذکر شده است.

مطلب پیشنهادی شما:  فیوژن فیبر نوری مشهد

مقایسه از نظر ظاهری

تفاوت عمده از نظر شکل ظاهری قسمت انتهایی فیبر است. اتصالات PC و اتصالات UPC هر دو بدون زاویه انجام می‌شوند، اگرچه قسمت انتهایی UPC دارای انحنایی جزئی است. در عوض، یک رابط APC با سطح انتهایی زاویه 8 درجه نمایش داده می‌شود.
تفاوت بارز دیگر در رنگ است. اتصال از طریق رنگ بدنه تشخیص داده می‌شود.
یک کابل پچ فیبر نوری FS LC APC سینگل مود را به عنوان مثال در نظر بگیرید؛ اتصالات دو سر فیبر همه سبز هستند. در حالی که برای یک کابل پچ فیبر نوری LC UPC سینگل مود، اتصالات به طور کلی آبی هستند.

مقایسه از نظر کارایی

قبلاً دستیابی به افت درج کم با استفاده از اتصالات APC به دلیل وجود شکاف هوا در جابجایی‌ها بسیار دشوار بود، اما امروزه پیشرفت در طراحی اتصال دهنده و تولید اتصالات APC  به عنوان بهترین اتصال دهنده کابل فیبر نوری، باعث عملکرد بهتر می‌شود. اختلاف درج بین APC و UPC کاهش یافته است.
در مورد عملکرد افت بازگشت، ممکن است متوجه شده باشید که اتصالات APC به دلیل وجود سطح انتهایی زاویه دار، کمترین بازتاب را از تمام اتصالات فیبر ذکر شده دارند. به همین دلیل، مقادیر افت بازده متفاوت است. مطابق با استانداردهای صنعت، تلفات برگشتی اتصالات PC ، UPC و APC به ترتیب حدود -40dB ، -50dB و -60dB یا بالاتر است. هرچه میزان افت برگشتی بیشتر باشد، بازتاب کمتر و عملکرد اتصال بهتر خواهد بود. این امر ثابت می‌کند که اتصالات APC در میان اتصالات ذکر شده عملکرد بالاتری دارند.

مقایسه از نظر کاربرد

از آنجا که برخی از برنامه‌ها حساسیت بیشتری به از دست دادن بازگشت دارند، اتصال دهنده‌های APC در این زمینه‌ها ترجیح داده می‌شوند، به عنوان مثال، در محدوده طول موج بالاتر مانند آنچه برای سیگنال‌های ویدئویی RF استفاده می‌شود، به ویژه برنامه‌های FTTx و برای برنامه‌هایی مانند شبکه‌های نوری غیرفعال و سایر سیستم‌های WDM با استفاده از طول موج از طریق فیبر سینگل مود قابل اجراست.
برای آن دسته از برنامه‌هایی که به ضرر برگشت توجه چندانی نمی‌شود، UPC یا PC وارد عمل خواهد شد. اتصال دهنده‌های PC به طور کلی در تجهیزات اپراتورهای مخابراتی دیده می‌شوند، در حالی که اتصالات UPC در تلویزیون‌های دیجیتال، تلفن و سیستم‌های داده به کار می‌روند و محبوبیت دارند.

مطلب پیشنهادی شما:  مطلب تستی شماره سه

خرید اتصالات فیبر نوری مشهد

شرکت کاوش امن ارتباط تاران

شرکت کاوش امن ارتباط تاران، با هدف ارائه خدمات فن آوری اطلاعات و سیستم های امنیتی هوشمند پا به عرصه صنعت IT گذاشت و از ابتدا، ارائه خدمات ممتاز و با کیفیت را با حداکثری رضایت مشتریان سر لوحه کار خود قرار داده است.
این شرکت با بهره گیری از متخصصین مجرب و جوان طی کمتر از 3 سال توانسته است، جایگاه قابل توجهی در  بازار فناوری اطلاعات و سیستم های نظارت تصویری بدست آورد.

 

خدمات ما :

  • مشاوره، طراحی، نظارت و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری
  • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه های کامپیوتری
  • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری(دوربین های مدار بسته)
  • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات وایرلس شامل: دکل های مهاری و خود ایستا، انتقال دیتا P2P و P2MP
  • طراحی وب سایت های فروشگاهی و شرکتی و ارائه راهکارهای سئو SEO
  • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات تلفنی تحت شبکه VOIP
  • ارائه راهکارهای هوشمند سازی منازل و موتورخانه ها
  • طراحی و پیاده سازی اتاقهای مانیتورینگ و دیتا سنتر بصورت کاملا تخصصی
  • اجرای پروژه های IPTV و سیستم های تبلیغاتی هوشمند
  • اجرای پروژه های فیبر نوری FTTH,GPON و …

آدرس: مشهد، نبش سنایی 16،پلاک3،واحد3

تلفن :  05137244067

موبایل : 09154404069

تلگرام : 09367790650

انواع اتصالات فیبر نوری مشهد

پچ کورد فیبر نوری

برای اتصال بین پچ پنل فیبر نوری و سوئیچ شبکه از پچ کورد استفاده می کنیم. این پچ کورد ها بایستی متناسب با فیبر نوری انتخاب شوند. مثلا پچ کورد سینگل مود برای فیبر سینگل مود و پچ کورد مالتی مود برای فیبر مالتی مود.  پچ کورد ها دارای کانکتورهای مختلفی هستند که در کارخانه بر روی آنها نصب شده است . مانند : MT – Rj و LC و SC و ST و VF – 45 . بر حسب کاربرد در برخی پچ کوردها کانکتور های یک سر پچ کورد با سر دیگر متفاوت است، برای مصارف گوناگون مثلا پچ کورد : SC به LC و … پچ کوردها معمولاً دارای قابلیت انعطاف بسیار بالایی هستند و براحتی نمی شکنند. طول این پچ کوردها معمولا 1 ، 2 ، 3 ، 5 و 10 متر می باشد.

 کانکتورهای فیبر نوری

کانکتور فیبر نوری بر روی فیبر نوری توسط ابزارهای خاص نصب می شود و امکان انتقال داده را به ما می دهد . برخی از انواع این کانکتورها عبارتند از MT – Rj و LC و SC و ST  که به دو گروه مالتی مود و سینگل مود نیز تقسیم می شوند.

آداپتور فیبر نوری

مطلب پیشنهادی شما:  پچ کورد فیبر نوری مشهد

آداپتور فیبر نوری واسط بین فیبر نوری که کانکتور بر روی آن نصب شده و پچ کورد فیبر نوری می باشد . این آداپتور عموما داخل پچ پنل مخصوص فیبر قرار می گیرد . و انواع مختلف آن متناسب با نوع کانکتور بصورت 2 پورت Duplex یا تک پورت Simplex وجود دارد .

کیف ابزار فیبر نوری

انواع اتصالات فیبر نوری مشهد

کیف ابزار فیبر نوری مخصوص نصب کانکتورهای فیبر است .

فیوژن
دستگاه فیوژن برای اتصال فیبرنوری بکارمی رود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =