اینترنت فیبر نوری مشهد

اینترنت فیبر نوری مشهد

اینترنت فیبر نوری مشهد

اینترنت فیبر نوری، سریع‌ترین تکنولوژی ارائه اینترنت پرسرعت است. در این تکنولوژی جریان داده بر اساس نور بوده و بنابراین قابلیت حجم انبوهی از داده‎ها را دارد. این در حالی است که در کابل‌های مسی انتقال اطلاعات مبتنی جریان برق بوده و به تبع سرعت کمی دارد. در این مقاله به سراغ یکی از خدمات خود یعنی اینترنت فیبر نوری مشهد خواهیم رفت. با ما همراه شوید.

اینترنت فیبر نوری در مشهد

اینترنت فیبر نوری چیست؟

اینترنت فیبر نوری یکی از فناوری های مورد استفاده برای اینترنت ثابت است که به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای این منظور استفاده شده است. ساختار فیبر نوری به گونه ای است که از نور برای انتفال اطلاعات استفاده می شود و به همین دلیل نویز های الکترومغناطیسی نمی تواند بر روی آن تاثیر بگذارد که نهایت باعث استیبل بودن این فناوری است.

مزایای اینترنت فیبر نوری از نظر تجاری

در حالی که اکثر تصمیم گیرندگان مشاغل از مزایای سرعت فیبر نوری آگاه هستند‌، مزایایی وجود دارند که کمتر شناخته شده هستند. هزینه کردن بر روی فناوری جدید می‌تواند خطرآفرین باشد‌، به خصوص برای سازمان هایی که به ارتباطات اینترنتی خود برای ارتباطات مشتری‌، بهره وری و همکاری متکی هستند.

 

1. پهنای باند

سرمایه گذاری در اینترنت فیبر نوری می‌تواند پتانسیل پهنای باند شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. زیرساخت سیم مسی و فناوری TDM از نظر ماهیت بسیار محدود هستند. از آنجا که این قابلیت در ابتدا فقط برای ارسال تماس صوتی طراحی شده بود‌، تقاضای پهنای باند خیلی زیاد نبود. به عنوان مثال‌، T-1 تنها می‌تواند ۱.۵ مگابیت بر ثانیه توان عملیاتی داشته باشد و به دلیل نحوه عملکرد سیگنالینگ الکتریکی‌، بسیاری از انواع اتصالات از طریق مس محدود می‌شوند.

اگر مدار دارای طولی بیشتر از از ۱۵۰۰۰ فوت باشد‌، اترنت پر پایه کابل مسی (EoC) معمولاً قابل استفاده نیست. برای سازمان هایی که در نظر دارند ارتباطات صوتی خود را به (Voice-Over-IP (VoIP تغییر دهند‌، داشتن پهنای باند شما به فیبر می‌تواند یک مسئله ضروری باشد.

 

2. سرعت آپلود و دانلود

 

آیا افزایش سرعت اینترنت فیبر نوری در مقایسه با مس قابل توجه است؟ پاسخ “بله” است.

بسیاری از مشتریان آنلاینی که از فیبر برای اتصال به شبکه ما استفاده می‌کنند می‌توانند داده‌ها را با سرعت ۱ گیگابیت در ثانیه انتقال دهند. این سرعت چند برابر سریعتر از سرعت تعریف شده در مورد سرویس پهنای باند اختصاصی است که دانلود ۲۵Mbps و  آپلود ۳Mbps را تعریف می‌کند.

مطلب پیشنهادی شما:  فیوژن فیبر نوری مشهد

وبلاگ فناوری NorthWest می‌نویسد که دانلود هایی که بیش از ۲۲ دقیقه با استفاده از اینترنت سیم مسی طول می‌کشد، می‌توانند با استفاده از اینترنت فیبر نوری، با صرف تنها ۸ ثانیه زمان، انجام شوند.

 

3. فاصله

سیگنال مربوط به شبکه‌های اینترنتی مسی با انتقال سیگنال از دفتر مرکزی (CO) کاهش می‌یابد. در ابتدا فیبر برای شبکه‌های طولانی استفاده می‌شد. دکل‌های تلفن همراه در مکان‌های از راه دور از کابل فیبر نوری برای اتصال برج به شبکه استفاده می‌کنند. طبق گزارش Blackbox Technology،‌، انواع خاصی از اتصالات فیبر را می‌توان به مدت تقریبا ۲۵ مایل منتقل کرد. در حالی که اکثر مراکز نیاز به انواع قدرتمند اتصالات فیبر ندارند، سیگنال شما در خطر تنزل در حلقه‌های مترو نیست که این مسئله به کسب‌وکار شما کمک می‌کند.

 

4. امنیت

در عصری قرار داریم که توجه به امنیت شبکه سایبری از اهمیت بالایی برخوردار است، از اینترنت فیبر نوری به عنوان روشی مقرون به صرفه برای افزایش امنیت اینترنت شما نام برده می‌شود. کابل مسی را می‌توان با اتصال واسطه ای بر روی کابل مربوط به آن به سادگی رهگیری کرد و اطلاعات را به سرقت برد. قرار دادن یک اتصال رهگیر بر روی یک کابل اینترنتی فیبر نوری برای رهگیری انتقال داده‌ها بسیار دشوار است. همچنین شناسایی سریع سیم‌های در خطر افتاده آسان است زیرا این سیم‌ها به طور واضح امواج نوری ساطع می‌کنند.

 

5. اطمینان

چندین عامل وجود دارند که زمانی که یک سازمان به اینترنت کابلی مبتنی بر کابل وابسته است، می‌تواند موجب قطع برق شود. نوسانات دما، شرایط آب و هوای شدید و رطوبت می‌تواند باعث از دست رفتن اتصال شما شود. کابل مسی قدیمی یا کهنه حتی می‌تواند خطر آتش‌سوزی ایجاد کند، به خاطر این مسئله که جریان الکتریکی را حمل می‌کند که می‌تواند تحت شرایطی حرارت ایجاد کند. نگرانی‌های مربوط به امینت مس شامل خطرات تداخل سیگنال‌های الکتریکی یا رادیویی هم می‌باشد. علاوه بر این، سیم‌های مسی در ساختمان توسط پرسنل شرکت تلفن قابل‌دسترسی هستند و گاهی اوقات آن‌ها می‌توانند اشتباه کنند و سیم‌های نادرست را قطع کنند. همچنین سیم‌های مسی به دفتر مرکزی شرکت تلفن بازگشت که در آنجا می‌تواند قطع اتصال رخ دهد. فیبر معمولا مستقل از شرکت تلفن، تجهیزات آن‌ها و نقاط پایانی آن‌ها است.

اینترنت فیبر نوری مشهد

معایب اینترنت فیبر نوری مشهد

اما برسیم به قسمت معایب که بنظر ما همیشه معایب اهمیت بیشتری نسبت به مزایا دارد. یک نکته ای که در تجربه ی چندین ساله ی آی تی پشتیبان در بحث راه اندازی و تجربه ی کاری آی تی پشتیبان وجود دارد استفاده از اینترنت های مختلف در پروژه های مختلف بوده است. شما زمانی که قصد انتخاب اینترنت برای منزل یا دفتر خود را دارید ، 50 درصد منطقه ی شما در کیفیت تاثیر گذار است و 50 درصد کیفیت شرکتی که میخواهید از خدمات آن برای سرویس اینترنت خود استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی شما:  خدمات فیبر نوری مشهد

برای همین هیچ وقت نمیتوان به طور قاطع گفت فلان شرکت بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت است و شرکت دیگر بدترین شرکت. ممکن است در منطقه ی شما همان بدترین شرکت بهترین کیفیت را نسبت به دیگر شرکت ها ارائه دهد .

برای همین پیشنهاد می شود قبل از این که اقدام به خرید و نصب اینترنت برای منطقه ی خود را داشته باشد حتما یا از همسایگان خود سوال کنید که از چه اینترنتی استفاده می کنند و اینکه راضی هستند یا نه .

یا اینکه از قسمت مشاوره رایگان ما استفاده کنید و تجربه ی کارشناسان ما را در این رابطه جویا شوید.

 • انحصار اینترنت فیبر نوری

مهم ترین عیب اینترنت فیبر نوری انحصاری بودن آن توسط شرکت مخابرات استان تهران است. انحصار هیچ وقت خوب نبوده و نیست، چرا که دیگر بازار رقابتی را شاهد نیستیم و نمی توانیم بین شرکت های مختلف انتخاب داشته باشیم ، از طرفی دیگر در بحث اینترنت ADSL ، شرکت مخابرات تهران از نظر آی تی پشتیبان ضعیف ترین شرکت نسبت به رقبا خود محسوب می شود، مخصوصا از نظر پشتیبانی فنی که در برخی موارد باید زمان زیادی را در صف انتظار باشید . اما امروزه نسبت به قبل پیشرفت کرده اند. طبق تجربه ی ما در استفاده از سرویس اینترنت فیبر نوری مخابرات استان تهران ، در اکثر مناطق کیفیت خوبی را شاهد بودیم ولی در برخی مناطق شاهد قطع و وصلی نسبتا زیادی بوده ایم و که این موضوع برای شرکت ها آزار دهنده بوده است.

 • حجم اینترنت فیبر نوری

عیب دوم اینترنت فیبر نوری ناتوانی در انتخاب حجم اینترنت مورد نیاز است ، البته اگر بخواهیم این موضوع را با دید باز تری نگاه کنیم در بحث اینترنت های ADSL هم به همین صورت است و وابسته به شرکت سرویس دهنده، شما تنها می توانید یک تا سه حجم متفاوت را برای سرعت مورد نظر خود انتخاب کنید که در اکثر موارد در حجم مورد نیاز شما بیشتر می باشد.

 • محدوده ارائه اینترنت فیبر نوری

به دلیل جدید بودن فناوری اینترنت فیبر نوری، ابتدا باید از شرکت مخابرات استعلام بگیرید که آیا امکان ارائه سرویس اینترنت فیبر نوری را در محدوده شما وجود دارد یا نه ، چرا که ممکن است محدوده ی شما هنوز فیبرکشی نشده باشد و شما ناچار هستید از سرویس های دیگر اینترنت نظیر VDSL و یا ADSL استفاده کنید . البته در مواردی از طریق نامه نگاری با شرکت مخابرات، فیبر کشی را برای محدوده ی شما انجام می دهند که یکی از این شرایط تعداد واحد هایی است که خواستار اینترنت فیبر نوری هستند. طبق گفته آقای محمدرضا بیدخام ، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران تا اردیبهشت ماه سال 99 ، 90 هزار مشترک اینترنت فیبر نوری در کشور وجود دارد.

مطلب پیشنهادی شما:  دوره های آموزشی فیبر نوری مشهد

شرکت اینترنت فیبر نوری مشهد

از جمله خدمات تاران انجام پروژه های فیبر نوری می باشد. که شامل طراحی و پیاده سازی پروژه ها بر طبق استانداردهای بین المللی و استفاده از تجهیزات با کیفیت و معتبر و انجام فیوژن فیبر نوری با پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا و بکارگیری مهندسین مجرب و توانا در این پروژه ها می باشد. خدمات اورژانس فیبر نوری از جمله ویژگیهای منحصر به فرد این مجموعه بوده که به واسطه این خدمت شما قادر به رفع مشکل یا ارتقا شبکه خود در سریع ترین زمان ممکنه خواهید بود. همچنین تست شبکه فیبر نوری با دستگاه های OTDR و ارائه نتایج آزمایش OTDR از جمله مهمترین اصول اجرای پروژه های فیبر نوری توسط شرکت همسو ارتباط صدرا محسوب می گردد.

شرکت کاوش امن ارتباط تاران، با هدف ارائه خدمات فن آوری اطلاعات و سیستم های امنیتی هوشمند پا به عرصه صنعت IT گذاشت .

از ابتدا، ارائه خدمات ممتاز و با کیفیت را با حداکثری رضایت مشتریان سر لوحه کار خود قرار داده است.

این شرکت با بهره گیری از متخصصین مجرب و جوان طی کمتر از 3 سال توانسته است، جایگاه قابل توجهی در  بازار فناوری اطلاعات و سیستم های نظارت تصویری بدست آورد.

 

خدمات ما :

 • مشاوره، طراحی، نظارت و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه های کامپیوتری
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری(دوربین های مدار بسته)
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات وایرلس شامل: دکل های مهاری و خود ایستا، انتقال دیتا P2P و P2MP
 • طراحی وب سایت های فروشگاهی و شرکتی و ارائه راهکارهای سئو SEO
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات تلفنی تحت شبکه VOIP
 • ارائه راهکارهای هوشمند سازی منازل و موتورخانه ها
 • طراحی و پیاده سازی اتاقهای مانیتورینگ و دیتا سنتر بصورت کاملا تخصصی
 • اجرای پروژه های IPTV و سیستم های تبلیغاتی هوشمند
 • اجرای پروژه های فیبر نوری FTTH,GPON و …

آدرس: مشهد، نبش سنایی 16،پلاک3،واحد3

تلفن :  05137244067

موبایل : 09154404069

تلگرام : 09367790650

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =