تجهیزات دوربین مدار بسته مشهد

تجهیزات دوربین مدار بسته مشهد

تجهیزات دوربین مدار بسته مشهد

ک سیستم دوربین مداربسته یا (CCTV (Closed-circuit television ، متشکل از تجهیزاتی است که فرآیند تولید تصاویر، انتقال، ارائه آن ها و … را ممکن می سازند که اصطلاحا به عنوان ” تجهیزات دوربین مداربسته ” شناخته می شوند.در این مقاله از سایت کاوش امن ارتباط تاران یکی از خدمات خود یعنی تجهیزات دوربین مدار بسته مشهد را برای شما مورد بررسی خواهیم داد. با ما همراه شوید.

انواع تجهیزات دوربین مدار بسته مشهد

دوربین‌های مدار بسته برای آنکه بتوانند بهره‌وری بالایی داشته باشند، دارای لوازم و تجهیزات جانبی هستند که برای عملکرد بالاتر و امنیت بیشتر طراحی و تولید می‌شوند. وسایلی مانند پایه‌های دیواری، ضبط‌کننده‌های DVR و NVR و کیبوردهای مخصوص کنترل دوربین که هر کدام وظایف مخصوصی بر عهده دارند.

خرید دوربین مدار بسته بدون تهیه لوازم جانبی، کارآیی مناسبی نخواهد داشت. با توجه به نیازهای هر کسب و کار باید تجهیزات و لوازمی که مورد نیاز است را تهیه کرده تا بتوان از قدرت حداکثری دوربین بهره گرفت. به عنوان مثال برای دوربین‌های آنالوگ باید دستگاه‌های ضبط‌کننده تصاویر از نوع DVR را تهیه کرد.

تجهیزات دوربین مدار بسته در شهر مشهد

سیستم های دوربین مدار بسته دارای سه مولفه اصلی هستند:

 • دوربین
 • مانیتور
 • کابل

این سه مولفه، هسته اصلی همه سیستم های دوربین مدار بسته محسوب می شوند. دوربین های مدار بسته با سیستم های پیچیده، تجهیزات دیگری نیز دارند که به عنوان مکمل این تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه DVR (دی وی آر)

تجهیزات دوربین مدار بسته
تجهیزات دوربین مدار بسته

دستگاه DVR یا Digital Video Recorder بخشی از تجهیزات مداربسته آنالوگ است که وظیفه ی ضبط و پخش دوربین ها را بر عهده دارد.در ابتدا دستگاه های DVR تنها وظیفه ضبط تصاویر را بر عهده داشتند اما امروزه به صورت همزمان تمام وظایف زیر را انجام میدهند:

امکان ضبط تصاویر از طریق هارد دیسک نصب شده روی دستگاه
امکان نمایش تصاویر زنده به صورت دلخواه (چند تصویر در یک صفحه)
امکان پخش مجدد تصاویر ضبط شده و پشتیبان گیری از آنها
توانایی انجام آنالیز های ساده بر روی تصویر مانند حساسیت به حرکت و . . .

امکان انجام تنظیمات ضبط با توجه به نیاز

دستگاه NVR ( ان وی آر)

عملکرد دستگاه NVR مشابه DVR است. دستگاه NVR به ثبت ويديو با دوربین های تحت شبکه IP که از طریق کابل شبکه منتقل می شود مي پردازد. دوربین مدار بسته از طریق یک سوئیچ شبکه یا روتر و در برخی موارد به طور مستقیم به يك سيستم NVR متصل می شود.

کابل BNC

کابل ها از دیگر تجهیزات دوربین مداربسته هستند که بنا به نوع دوربین متفاوت هستند یعنی کابل ها به صورت  RJ۴۵ یعنی شبکه و یا کواکسیال هستند. دوربین های مداربسته تحت شبکه با استفاده از کابل شبکه، می توانند این سیگنال‌ها را منتقل کنند و دوربین های بستر کواکسیال یا آنالوگ نیز با استفاده از کابل کواکسیال می توانند این سیگنال‌ها را انتقال دهند.

مطلب پیشنهادی شما:  دوربین پلاک خوان embedded مشهد

عمدتا، دوربین ها دارای دو کابل هستند که یکی از آن ها برای انتقال سیگنال ها و دیگری تامین تغذیه دوربین است. اگر دوربین IP مورد نظر، از قابلیت POE پشتیبانی کند، دیگر نیازی به کابل کشی های آداپتور در پروژه نیست و می توان با استفاده از سوئیچ با قابلیت POE، تغذیه دوربین را تامین کرد.

توصیه می‌شود که در هنگام نصب، از عدم وجود امواج الکترومغناطیسی در اطراف کابل ها اطمینان حاصل نمایید چرا که وجود آن ها، سبب اختلال در ارائه ی تصاویر واضح و بدون نویز می شوند.

هر دوربین آنالوگ، با توجه به رزولوشن یا تکنولوژی که دارد، تنها می تواند در یک متراژ کابل خاصی به صورت مناسب تصویر ارائه دهد، بنابراین دقت به متراژ کابل از دیگر نکات مهم نصب محسوب می شود. موضوع حائز اهمیت در انتخاب کابل کواکسیال جنس مغزی کابل است .

کابل BNC یک رابط بسیار رایج مخابراتی آنالوگ است که معمولا برای اتصال کابل های کواکسیال به دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از فیش های BNC در سیستم های مداربسته آنالوگ بسیار رایج است. در واقع به علت نوع قفل شدن و اتصال خیلی خوب این فیش ها، استفاده از آنها برای دوربین مداربسته ایده آل است. در سیستم های مداربسته مرسوم معمولا از فیش BNC برای اتصال کابل RG59 به دوربین و DVR استفاده می شود.

کابل شبکه IP

تجهیزات دوربین مدار بسته
تجهیزات دوربین مدار بسته

کابل های شبکه ی IP از آن ها برای اتصال تجهیزات مختلف در شبکه های کامپیوتری استفاده می شود. با هدف کاهش تاثیر نویز بر روی سیگنال عبوری از کابل، در کابل های شبکه IP از زوج های به هم تابیده برای انتقال اطلاعات استفاده می شود. این زوج سینگال های یکسان را با جهت مخالف ارسال می کنند.

در طرف گیرنده، اطلاعات از دو سیم دریافت شده و با هم مقایسه می شود. با توجه به یکسان و مخالف بودن سیگنال کابل ها تشخیص تاثیر نویز بر روی آنها ساده بوده و این تاثیر به سادگی حذف می شود. به این روش از ارسال اطلاعات ارسال اطلاعات تفاضلی یا differential mode transmission نیز گفته می شود.

هارد دیسک مخصوص ذخیره تصاویر

هارد، قطعه ای است که می توانند تصاویر زیادی را با توجه به ظرفیت خود نگهداری کنند و یکی از تجهیزات حساس دوربین مداربسته است چرا که در صورت کوچک ترین آسیب، تمام تصاویر از پیش ذخیره شده از بین خواهد رفت.

مطلب پیشنهادی شما:  دوربین نظارتی در مشهد

دستگاه های ذخیره ساز در انواع مختلفی ارائه می شوند.

هر کدام هارد با ظرفیت متفاوتی را پشتیبانی می کنند که می بایست هارد را متناسب با ظرفیتی که دستگاه ذخیره ساز پشتیبانی می کند، تهیه نمود.

این قطعه نسبت به ضربه، بسیار حساس است. بنابراین توصیه می شود که در هنگام نصب، حتما درون کیس دستگاه ذخیره ساز پیچ شود.

هارد های معمولی بیشتر مناسب کامپیوتر های شخصی هستند که روزانه چند ساعتی روشن هستند و حتی در زمان روشن بودن بسیار کم به کار ذخیره اطلاعات می پردازند. دوربین های مداربسته 24 ساعته در طول روز 7 روز هفته و در طول کل ماه و سال خاموشی نداشته و دائما در حال ذخیره اطلاعات می باشند، به همین دلیل نمی توان از هارد های معمولی در دوربین مداربسته استفاده کرد.

مانیتور یا نمایشگر تصویر

در سیستم دوربین مدار بسته، برای نمایش تصاویر ارسالی دوربین مداربسته، از مانیتور ها استفاده می شود . انتخاب اندازه این مانیتور به عواملی مثل فاصله مانیتور از بیننده، تعداد دوربین های مداربسته قابل نمایش، رزولوشن تصویر و موارد دیگر بستگی دارد.

لنز دوربین مداربسته

تجهیزات دوربین مدار بسته
تجهیزات دوربین مدار بسته

همانطور که می­ دانید برای تشکیل تصویر باید بازتاب نور از جسم روی پرده ای تشکیل شود. مثلا برای اینکه ما جسمی را ببینیم، عدسی چشم ما باید نور انعکاسی از جسم را روی شبکیه متمرکز کند. در دوربین های مدار بسته انجام این کار به عهده ­ی لنز دوربین است. لنز سیگنال­ های نوری را جمع آوری می­کند و روی سنسور متمرکز می­کند تا تصویر تشکیل شود. در هر لنز یک یا چند عدسی وجود دارد که با کمک آنها پرتوهای نوری متمرکز می­ شوند.

رک دوربین مداربسته

رک یک محفظه یا قفسه استاندارد شده برای جاسازی و محافظت از تجهیزات الکتریکی و کامپیوتری است. رک ها در اندازه های متفاوتی ساخته می شوند. اما رایج ترین نوع رک ها که در دوربین مداربسته استفاده می شود، رک های 19 اینچ هستند.

رک ها از نظر نوع ساخت به انواع متفاوتی طبقه بندی می شوند و رایج ترین انواع آن عبارتند از:

رک دیواری :

رک های دیواری برای پیچ شدن به دیوار ساخته شده اند. این رک ها معمولا در اندازه های 4 تا 12 یونیت و با عمق 45 یا 60 سانتی متر ساخته می شوند. درب رک های دیواری به صورت افقی باز می شود و معمولا شیشه ایست.

مطلب پیشنهادی شما:  دوربین پلاک خوان hikvision

رک ایستاده :

رک های ایستاده، بر روی زمین قرار می گیرند. این رک ها معمولا در اندازه های 16 تا 47 یونیت و با عمق 60، 80 یا 100 سانتی متر ساخته می شوند. رک های ایستاده دارای یک درب از جلو هستند اما دربهای کناری و پشتی آن ها نیز قابل باز شدن است.

نور افکن (پروژکتور) مادون قرمز

پروژکتور مادون قرمز نوعی پروژکتور است که امواج نوری مادون قرمز را تولید می کنند. این پروژکتورها در دو حالت مورد استفاده قرار می گیرند:

در صورتی که دوربین شما فاقد LED مادون قرمز است.

دوربین های مداربسته ی ساده، عموما فاقد LED مادون قرمز هستند و اگر نیاز به دید در شب وجود داشته باشد، باید از پروژکتور مادون قرمز استفاده کرد.
در صورتی که برد دید در شب دوربین شما به اندازه کافی نباشد: در صورتی که دوربین های انتخاب شده برای محل، برد دید در شب کافی را ندارند یا فضایی در تصویر تاریک می شود، می توان این ضعف را با استفاده از پروژکتورهای مادون قرمز رفع کرد.

انواع مارک های تجهیزات دوربین مدار بسته مشهد

شرکت تجهیزات دوربین مدار بسته مشهد

شرکت کاوش امن ارتباط تاران

شرکت کاوش امن ارتباط تاران، با هدف ارائه خدمات فن آوری اطلاعات و سیستم های امنیتی هوشمند پا به عرصه صنعت IT گذاشت و از ابتدا، ارائه خدمات ممتاز و با کیفیت را با حداکثری رضایت مشتریان سر لوحه کار خود قرار داده است.
این شرکت با بهره گیری از متخصصین مجرب و جوان طی کمتر از 3 سال توانسته است، جایگاه قابل توجهی در  بازار فناوری اطلاعات و سیستم های نظارت تصویری بدست آورد.

 

خدمات ما :

 • مشاوره، طراحی، نظارت و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه های کامپیوتری
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری(دوربین های مدار بسته)
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات وایرلس شامل: دکل های مهاری و خود ایستا، انتقال دیتا P2P و P2MP
 • طراحی وب سایت های فروشگاهی و شرکتی و ارائه راهکارهای سئو SEO
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات تلفنی تحت شبکه VOIP
 • ارائه راهکارهای هوشمند سازی منازل و موتورخانه ها
 • طراحی و پیاده سازی اتاقهای مانیتورینگ و دیتا سنتر بصورت کاملا تخصصی
 • اجرای پروژه های IPTV و سیستم های تبلیغاتی هوشمند
 • اجرای پروژه های فیبر نوری FTTH,GPON و …

آدرس: مشهد، نبش سنایی 16،پلاک3،واحد3

تلفن :  05137244067

موبایل : 09154404069

تلگرام : 09367790650

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 2 =