سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد

سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد

سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد

اگر تا به حال نام سانترال به گوشتان نخورده است و می خواهید در رابطه با آن اطلاعاتی را کسب نمایید حتما تا انتهای مقاله با ما باشید. ممکن است شما در تلاش برای راه اندازی یک کسب و کار و یا شرکت بزرگ باشید و در فکر راه اندازی سانترال برای محل کار خود هستید؛ در این صورت نیز مطالعه این مقاله می تواند شما را در این امر راهنمایی نماید. دراین مقاله برای شما همراهان گرامی  سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

سانترال چیست ؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، افزایش روزافزون استارت آپ ها و فروشگاه های اینترنتی استفاده از خطوط تلفن بیشتر شده است.

فرقی ندارد که صاحب یک تجارت نوپای اینترنتی هستید یا یک شرکت موفق چندین ساله ؛ به هرحال شما برای ارتباط مستمر با مشتریان خود به یک یا چندین خط تلفن نیازمندید.

دستگاه سانترال و همچنین تلفن سانترال در اینجا به کمک شما می آید تا با راه اندازی بستری مناسب برای مدیریت بهتر خطوط تلفن فعالیت تجاری خود را توسعه بخشید.

ضروری ترین کار در یک شرکت موفق و پایدار ارتباط مستمر و پیگیر با مشتریان است. این امر در بستر یک شبکه کارآمد و منعطف مخابراتی، میسر است.

در هر محیط سازمانی یا شرکتی برای داشتن یک شبکه کوچک ارتباطی از سانترال استفاده می کنیم تا بتوانیم به وسیله آن ارتباطات بین افراد را در قسمت های مختلف برقرار کنیم.

استفاده از خطوط تلفن محدود ولی با قابلیت پاسخ گویی بی وقفه، با کمترین هزینه و نیروی کار مورد نیاز گزینه ای است که همه شرکت ها و مجموعه های تجاری را به استفاده از سیستم سانترال مجاب کند.

کاربرد سانترال چیست ؟

به طور کل می توان گفت کاربرد اصلی سانترال و تلفن سانترال در مدیریت خطوط تلفن است اما این تنها کاربرد آن نیست. در ادامه به بررسی بخشی از مزایای سانترال می پردازیم:

 • امکان ارتباط داخلی رایگان و سریع
 • ارتباط سریع و راحت مشتریان با اپراتورها
 • امکان ضبط و پیگیری کلیه تماس های دریافتی
 • منشی تلفنی
 • کم شدن هزینه خطوط مخابرات
 • قابلیت انتظار چندین نفر پشت هرخط
 • کنترل و نظارت بهتر بر خطوط
مطلب پیشنهادی شما:  هوشمند سازی شهر مشهد

انواع سیستم تلفن مرکزی سانترال

سانترال پاناسونیک انواع بسیاری دارد از کم ظرفیت که 3 خط شهری و 8 پورت داخلی به شما میدهد و تا 8 خط شهری و 24 پورت داخلی قابل ارتقاست. تا پر ظرفیت که می تواند تا هزار پورت شهری و داخلی داشته باشد و سانترال تحت شبکه که میتوانید در هر نقطه از دنیا که باشید از سانترال مجموعه خود مثلا در ایران استفاده کنید که این نیاز به بستر اینترنت دارد. و باز هر کدام از این سانترال ها مدل هایی دارند.

یکی از پرفروش ترین دستگاه سانترال پاناسونیک کم ظرفیت میتوان به سانترال پاناسونیک مدل tes824 نام برد .

و در ظرفیت متوسط دستگاه سانترال پاناسونیک مدل ns500 خریدار پرشماری در ایران دارد .

دستگاه سانترال پاناسونیک مدل tde600 در حال حاضر پرظرفیت ترین سانترال پاناسونیک می باشد و مناسب برای شرکتها و اداراتی که بیش از 100 کاربر دارند می باشد .

سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد
سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد

انواع خطوط داخلی سانترال

 1. داخلی آنالوگ: در تمامی دستگاههای سانترال پاناسونیک قابل اجرا و استفاده می باشد. خط داخلی آنالوگ با 2 رشته سیم (1زوج)مخابراتی قابل نصب و با انواع تلفنهای ساده ، بی سیم ، فکس و تلفنهای خونگی کار میکند .
 2. داخلی دیجیتال: داخلی های دیجتال با 1 زوج سیم مخابراتی قابل نصب است و تلفن های اپراتوری و مدیریتی در مدل های 7665 , 543 و… است
 3. داخلی هایبرید: تلفن های هایبرید که در ایران مدل 7730 بسیار رایج است با 4 رشته سیم مخابراتی کار میکند و از نظر کارایی مانند خطوط دیجیتال، تموم نیاز های اپراتوری سانترال را برآورد میکند.

 

سانترال پرظرفیت آنالوگ

این دستگاه ها به صورت مستقیم به خطوط شهری آنالوگ یا سنتی مخابرات وصل می شوند و کلیه اتصالات آن ها با استفاده از سیم و کابل مخابرات انجام می شود. دقیقا به همین خاطر است که به این سانترال ها، باکس های سخت افزاری نیز گفته می شود. تمام مدل های سری TDA در دسته سانترال های آنالوگ قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی شما:  نصب دوربین مداربسته مشهد

نکته: تمام سانترال های کم ظرفیت پاناسونیک نیز در دسته دستگاه های آنالوگ یا سخت افزاری تقسیم بندی می شوند.

سانترال پرظرفیت تحت شبکه

این دستگاه ها نوع جدیدی از مرکز تلفن را پایه گذاری کرده اند که بر اساس شبکه های کامپیوتری و در راس آن ها، اینترنت کار می کنند. یک سانترال تحت شبکه به جای استفاده از خطوط سنتی مخابرات، با خط های جدیدی به نام سیپ ترانک کار می کند و تمام اتصالات آن از طریق کابل شبکه و آی پی انجام می شود. دقیقا به همین خاطر است که به این دستگاه ها، سانترال نرم افزاری نیز گفته می شود.

تمام مدل های سری TDE و همچنین NS در دسته سانترال های تحت شبکه پاناسونیک قرار می ‎گیرند. با توجه به قابلیت های بیشتر این مراکز تلفن، استفاده از آن ها روز به روز در حال افزایش است.

سیستم تلفن مرکزی سانترال PBX مشهد

دلیل استفاده از سیستم تلفن سانترال PBX

برای آنکه بتوان در يك مركز يكپارچه با بخش‌هاي متفاوت از خطوط تلفن استفاده کرد از بهترين گزينه سیستم تلفن سانترال PBX مي‌باشد. از مزاياي استفاده از اين سيستم برقراري ارتباط بین بخش‌های داخلی است كه سریع‌تر برقرار خواهد شد و هزینه‌اي نخواهد داشت.

 • به كمك سیستم تلفن سانترال PBX مشتریان می‌توانند با اپراتورها ارتباطی آسان و سریع را برقرار کنند.
 • تماس های دریافتی به شرکت قابل پیگیری و ضبط خواهد بود.
 • تلفن سانترال دارای منشی تلفنی است.
 • هزینه هایی که ممکن است خطوط مخابرات داشته باشند به نسبت کاهش خواهد یافت.
 • چندین شخص و کاربر می‌تواند پشت خط منتظر بمانند.
 • بر تمام خطوط می‌توان نظارت و کنترل بهتر و بیشتری را داشت.

 

نحوه‌ي عملكرد سیستم تلفن سانترال PBX

امکان برقراری ارتباط سریع و رایگان که سیستم تلفن سانترال PBX برقرار می‌کند این است که تمامی خطوط مخابراتی را مانند یک مرکز مخابراتی در یک تلفن برای شما جمع می‌کند. به کمک اين سيستم می‌توان کارمندان بخش های متفاوت شرکت را به یکدیگر مرتبط کرد. در نتیجه یک شماره اختصاصی به هر اتاق داده می‌شود که مدیریت و یا کارمندان دیگر می‌توانند با استفاده از این شماره داخلی به آن‌ها وصل شوند. خطوط سانترال بیشتر از خود تلفن استُ یک سیستم تلفن سانترال PBX قابلیت عرضه ۸ خط داخلی را دارد.

مطلب پیشنهادی شما:  هوشمند سازی ساختمان در مشهد

 

نمایندگی سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد

از جمله خدمات تاران سیستم تلفن مرکزی سانترال مشهد می باشد. که شامل طراحی و پیاده سازی پروژه ها بر طبق استانداردهای بین المللی و استفاده از تجهیزات با کیفیت و معتبر و می باشد.

شرکت کاوش امن ارتباط تاران، با هدف ارائه خدمات فن آوری اطلاعات و سیستم های امنیتی هوشمند پا به عرصه صنعت IT گذاشت .

از ابتدا، ارائه خدمات ممتاز و با کیفیت را با حداکثری رضایت مشتریان سر لوحه کار خود قرار داده است.

این شرکت با بهره گیری از متخصصین مجرب و جوان طی کمتر از 3 سال توانسته است، جایگاه قابل توجهی در  بازار فناوری اطلاعات و سیستم های نظارت تصویری بدست آورد.

خدمات ما :

 • مشاوره، طراحی، نظارت و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه های کامپیوتری
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری(دوربین های مدار بسته)
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات وایرلس شامل: دکل های مهاری و خود ایستا، انتقال دیتا P2P و P2MP
 • طراحی وب سایت های فروشگاهی و شرکتی و ارائه راهکارهای سئو SEO
 • فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات تلفنی تحت شبکه VOIP
 • ارائه راهکارهای هوشمند سازی منازل و موتورخانه ها
 • طراحی و پیاده سازی اتاقهای مانیتورینگ و دیتا سنتر بصورت کاملا تخصصی
 • اجرای پروژه های IPTV و سیستم های تبلیغاتی هوشمند
 • اجرای پروژه های فیبر نوری FTTH,GPON و …

آدرس: مشهد، نبش سنایی 16،پلاک3،واحد3

تلفن :  05137244067

موبایل : 09154404069

تلگرام : 09367790650

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نوزده =