سیستم تلفنی تحت شبکه یا VOIP چیست؟

پروتکل Voice over Internet (VoIP) ، فن آوری است که به شما امکان می دهد به جای یک خط تلفن معمولی (یا آنالوگ) ، از یک اتصال اینترنت پهن باند استفاده کنید. برخی از خدمات VoIP فقط ممکن است به شما امکان دهد با سایر افراد با استفاده از همان سرویس تماس برقرار کنید ، اما برخی دیگر ممکن است به شما امکان دهند با هر کسی که شماره تلفنی دارد تماس بگیرید - از جمله شماره های محلی ، مسافت طولانی ، تلفن همراه و بین المللی. همچنین ، در حالی که برخی از خدمات VoIP فقط بر روی رایانه شما یا یک تلفن ویژه VoIP کار می کنند ، سایر خدمات به شما امکان می دهند از یک تلفن سنتی متصل به آداپتور VoIP استفاده کنید.

 

سیستم VoIP صدای شما را به یک سیگنال دیجیتال که از طریق اینترنت سفر می کند ، تبدیل می کند. اگر با شماره تلفن معمولی تماس می گیرید ، قبل از رسیدن به مقصد ، سیگنال به یک سیگنال تلفن معمولی تبدیل می شود.

VoIP می تواند به شما امکان برقراری تماس مستقیم از رایانه ، تلفن مخصوص VoIP یا تلفن سنتی متصل به آداپتور ویژه (ATA )  را دهد. علاوه بر این ، Voip در مکان هایی مانند فرودگاه ها ، پارک ها و کافه ها به شما امکان می دهد به اینترنت متصل شوید وبه مکالمه از طریق اینترنت بپردازید.

 

به طور کلی سرویس تلفنی از طریق VOIP هزینه ای کمتر از خدمات معادل منابع سنتی دارد. این عمدتا تابعی از خدمات تلفنی سنتی یا انحصار یا نهادهای دولتی است. همچنین به دلیل استفاده از یک شبکه واحد برای انتقال صدا و داده ، صرفه جویی در هزینه نیز وجود دارد. این امر به ویژه هنگامی صحیح است که کاربران از ظرفیت شبکه کامپیوتری در حال استفاده استفاده کنند که بتوانند بدون هیچ هزینه اضافی سیستم VOIP را در آن راه اندازی کنند.

در برخی مواقع ، کاربران تماسهای تلفنی (VOIP )   حتی ارتباط بین المللی را رایگان می بینند. در حالی که هزینه ای برای سرویس اینترنت آنها وجود دارد ، استفاده از VOIP از این سرویس ممکن است هزینه اضافی نداشته باشد ، بنابراین کاربران تماسها را رایگان می بینند. تعدادی خدمات برای تسهیل این نوع تماس VOIP "رایگان" وجود دارد.

برخی از مزایا سیستم تلفنی VOIP:

 • ارتباط بین شعب :بعد از نصب VOIP ویپ در شعب مختلف سازمان ، به راحتی می توان ارتباطات تلفنی بین شعب را برقرار کرد و شما با شعب خود (حتی شعب خارج از کشور) به صورت داخلی و رایگان صحبت کنید .
 • کاهش هزینه های مکالمات تلفنی : شاید از مهمترین مزایای خدمات نصب VOIP ویپ کاهش چشم گیر هزینه‌های مکالمه باشد .
 • اتصال سیستم تلفنی به راه‌کارهای نرم افزاری :به راحتی با نصب VOIP سیستم تلفنی خود را به انواع CRM های سازمانی و یا به باشگاه مشتریان خود متصل نمایید و از این ارتباط حداکثر استفاده را در جهت بازاریابی موثر تر برای خدمات و محصولات خود ببرید .

 

و بسیاری امکانات فوق العاده مدرن و عالی دیگر که ارگان های بزرگ و شرکت های خصوصی دیگر را مجاب به استفاده از این سیستم کرده است.

 

خدمات شرکت کاوش امن ارتباط تاران جهت راه اندازی سیستم VOIP

طراحی و اجرای سیستم‌های VOIP

اجرا و راه اندازی سیستم‌های تلفنی مبتنی بر VOIP  به صورت کامل و یا اجرای بخشی از آن که شامل :

 1. ارتباطات داخلی
 2. ارتباطات بین شعب
 3. تنظیم و راه اندازی انواع سخت افزار های VOIP : گیت وی ، خطوط E1 ، SIP Trunk و …..

 

راه اندازی کال سنتر Call Cente

راه اندازی کامل یک مرکز تماس حرفه ای شامل توزیع مناسب تماس ها بین اپراتورها براساس الویت ، کارایی و ……

و همچنین ارائه انواع گزارشات مدیریتی در قالب نرم افزار‌های موبایل و تحت وب .

مشاوره در طراحی و پیاده سازی VOIP

برخی از خدمات مشاوره ای VOIP توسط شرکت کات نت در زیر آمده است :

 1. بررسی شبکه و سیستم تلفنی موجود و نیاز های کاربران در اجرای پروژه جدید
 2. بررسی و اعلام سخت افزار های مورد نیاز شما
 3. ارائه نقشه اجرا و فاز بندی اجرای پروژه به صورت مرحله به مرحله
 4. تهیه طرح سیستم تلفنی و اجرای آزمایشی آن
 5. نظارت بر اجرای پروژه‌ها توسط پیمانکاران
 6. تست کیفیت اجرا و پیروی پیمانکار از استاندارهایراه اندازی VOIP

 

بهبود در کارایی سیستم VOIP موجود

بالا بردن امنیت  ، بالا بردن ظرفیت سیستم تلفنی ویپ ، رفع مشکلات سیستم‌های ویپ از خدمات شرکت کات نت به مشتری‌های خود می‌باشد .

معمولا مشکلات سیستم‌های VOIP در زمینه مشکلات شبکه ، پیکر بندی نادرست  و یا نامناسب بودن تجهیزات و اختلالات در ارتباطات سیستم دیجیتال با سیستم های آنالوگ می‌باشد . همگی این مشکلات توسط تیم کات نت شناسایی و رفع خواهد شد .