آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته

آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته

آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته

آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته

دوربین های DSLR قابلیت های بسیاری دارند که یکی از آنها امکان تعویض لنز است. یعنی کاربر می تواند از لنزهای مختلف برای عکاسی استفاده کند که با موقعیت و سوژه انتخابی، همخوانی بیشتری دارند. به عنوان مثال، می توان از لنزهای مخصوص پرتره استفاده کرد تا عکاسی از چهره با کیفیت تر و بهتر شود. گاهی هم ممکن است لنز ایرادی پیدا کند و نیاز به تعویض آن باشد. تعویض لنز کار سختی نیست اما باید نکاتی را در حین باز و بسته کردن لنز مورد توجه قرار داد. در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی در رابطه با آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.

مراحل تعویض لنز دوربین

آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته
آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته

 

1- پیش از هر کاری، فضایی که قصد تعویض لنز را در آن دارید، کاملا تمیز کنید. توجه داشته باشید جایی که لنز در آن تعویض می شود باید عاری از هرگونه گرد و غبار و آلودگی باشد.

2- بهتر است دوربین را به پشت بر روی سطحی نرم قرار دهید تا از ال سی دی محافظت شود.

3- در مرحله سوم آموزش تعویض لنز دوربین ، لنز جدید را نزدیک دوربین قرار دهید. به این ترتیب، سرعت شما افزایش پیدا می کند و از ورود خاک به داخل دوربین نیز جلوگیری می گردد.

4- حالا با استفاده از دست چپ خود، دکمه رها کردن لنز را فشار دهید.

 

5- سپس با دست راست، لنز را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و لنز را بردارید.

6- در این مرحله، لنز را کنار گذاشته و. دریچه محافظ موجود بر روی لنز دیگر را بردارید و بر روی لنزی که برداشته اید ببندید.

7- حالا نقطه قرمز رنگ روی لنز را بر روی نقطه قرمز رنگ موجود روی بدنه دوربین قرار دهید.

8- در مرحله آخر آموزش تعویض لنز دوربین. ، لنز جدید را جا انداخته و جهت عقربه های ساعت بچرخانید. وقتی صدای کلیک مانندی را شنیدید.، درپوش روی لنز را بردارید و با گرفتن یک عکس، آن را امتحان کنید. مطمئن شوید که لنز به درستی جا افتاده و حرکت اضافه ای ندارد.

خرابی دوربین مدار بسته شامل چه مواردی می‌شود؟

خرابی ها و مشکلات مختلف دوربین های مدار بسته امری طبیعی بوده. و کاربران این سیستم ها ممکن است. بعد از نصب دوربین های مداربسته با این مشکلات مواجه گردند. به یاد داشته باشید تعمیر دوربین .مدار بسته سوخته نیازمند تخصص بالایی در این امر بوده و برای این کار. حتما باید از تعمیرکاران مرتبط استفاده نمود. در ادامه به مشکلاتی که در تعمیرات دوربین مداربسته. ممکن است به وجود آید را با جزییات برایتان شرح می‌دهیم.

تعویض برد CCD دوربین های مداربسته

سنسور تصویر دوربین مداربسته، به راحتی می‌تواند روی دوربین مداربسته سوار شود. این حسگر مستقیما به لنز متصل می‌شود و شامل یک قطعه شیشه‌ای مربعی یا مستطیلی شکل است. این قطعه شیشه‌ای دقیقا در وسط سنسور قرار دارد. برای تعویض این سنسور حتما باید لنز دوربین مدار بسته را  از جای خود جدا کنید. این بدان معنی است که بورد نیز باید جدا شود. پس از جدا کردن این قطعات، نوبت به جدا کردن سنسور می‌رسد. سنسور باید از تمام قطعات دوربین مداربسته، ازجمله بورد منبع تغذیه و کابل ها جدا شود. در این مرحله می‌توانید سنسور خراب را با سنسور جدید را تعویض کنید.

نحوه ورود به شغل تعمیرات دوربین مدار بسته

مجتمع آموزشی برق دوره تعمیرات دوربین مدار بسته را برای افراد علاقمند به این حرفه برگزار می کند و در هر دوره تعداد زیادی افراد متخصص را روانه بازار کار می نماید. در این دوه سرفصل های کاملا تخصصی توسط اساتید مجرب و حرفه ای به افراد آموزش داده می شود. این سرفصل ها به تایید سازمان فنی و حرفه ای رسیده است و شامل مواردی مانند آموزش الکترونیک مقدماتی، آموزش و معرفی قطعات برد دوربین مداربسته، آموزش آشنایی با لوازم مورد استفاده در تعمیر دوربین مداربسته، آموزش آشنایی با تعمیر و عیب یابی حسگر حساس به نور IR، آموزش تعمیرات دوربین های دید در شب و دیدی در روز،  آموزش تعمیرات مدار تغذیه DVR و NVR، آموزش تعمیرات مدار VGA در DVR و NVR و … می گردد.

کارگاه های عملی که در این آموزشگاه وجود دارد، انواع دوربین ها و اجزای مختلف آنها را به کارآموزان معرفی کرده و این امکان را به افراد می دهد تا به صورت تجربی با انواع دوربین ها کار کرده و به عیب یابی و تعمیر آنها تحت نظر اساتید متخصص بپردازند.

دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته
آموزش تعویض لنز دوربین مداربسته

فرصتی برای کارآموزان این دوره

از آنجا که این یک کار پیچیده است ، بسیاری از افراد در آن مهارت ندارند. تقاضا برای مردم برای کار در این سمت ها وجود دارد. به همین دلیل است که آکادمی آموزشی کالیت دوره آموزشی دوربین های مدار بسته را در برنامه های خود گنجانید. طی یک دوره تمرینی یک ماهه ،. دانش آموزان با اصول تجارت ، مدل های دوربین و نصب و بسیاری. از اجزای اضافی دیگر که هنگام نصب نظارت. تصویری مورد استفاده قرار می گیرند ، آشنا می شوند.

بخش تئوریک ، که به صورت اسلایدهای پاور پوینت تحقق یافته است. شامل یادگیری در مورد این زمینه از مقررات کار ، بلکه ویژگی های دستگاه های مورد استفاده است. و بخش عملی آن نیز کار با انواع دوربین ها و دستگاههای ضبط تصاویر. را آموزش میدهد. پس از اتمام دوره برای دانش آموزان.، آزمونی تهیه شده است که براساس آن گواهی نامه معتبر. از طرف وب سایت کاوش ارتباط دریافت می کنند. که برای ارائه در بازار کار میتواند مفید باشد.

مدرس دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

مدرس این دوره آموزشی دوربین های مدار بسته با بهره گیری از تجربه طولانی مدت صنعتی خود در بخش اتوماسیون ، سیستم های نظارت تصویری و امنیتی، شبکه های کامپیوتری و … (مراجعه شود به وب سایت مدرس www.cutertebat.com) دوره های متنوعی را بطور ویژه برای متخصصان ، شرکتهای بزرگ و دانشکده ها برگزار می کند.

در نهایت آکادمی کاوش ارتباط با استفاده از اساتید و متخصصین در هر حوزه یک محیط تحصیل مناسب و تحریک آمیز را فراهم می کند .که به پیشرفت های فکری ، حرفه ای و رهبری دانشجویان می پردازد. برنامه های آموزشی ما بهترین مهارت ها را در جدیدترین فن آوری ها ، روندها و چالش ها در زمینه های کاملاً رقابتی اتوماسیون و فناوری های جاسازی شده . دوره های CCTV و آموزش سیستم های امنیتی ، دوره های دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی ، دوربین مدار بسته و انستیتو سیستم امنیتی ارائه می دهد.

Tags

Leave a Comment