آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

یکی از مباحث مهمی که در راه اندازی یا نصب دوربین مدار بسته، باید به آن توجه شود، نحوه کابل کشی و سیم کشی دوربین مدار بسته می‌باشد. در حقیقت توجه به این موضوع باعث بالا بردن کیفیت تصاویر خروجی می‌گردد. به عبارتی دیگر هنگامی که کابل کشی دوربین مدار بسته به صورت استاندارد سیم‌کشی شود، تاثیر بی‌نظیری در کیفیت تصاویر خروجی دوربیم مدار بسته خواهد داشت. در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی در رابطه با آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد را صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.

آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته

از آن جایی که دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد بنابراین نحوه کابل کشی آن تحت شبکه و آنالوگ نیز متفاوت است. بنابراین همان‌گونه که گفته شد اگر سیم کشی و کابل کشی به صورت استاندارد انجام شود، تاثیر فوق العاده‌ای روی کیفیت تصاویر خواهد داشت. نقشه سیم کشی دوربین مدار بسته را اینجا مشاهده کنید.

در روش سیم کشی دوربین مدار بسته آنالوگ از کابل RG59 استفاده میشود که توسط فیش BNC، دوربین مدار بسته و دستگاه DVR به یکدیگر متصل می‌شوند. در حقیقت این کابل از یک سمت به ورودی (Input) دستگاه DVR و از سمت دیگر به خروجی (Output) دوربین مدار بسته وصل می‌شود. جهت اقدام برای تعمیر DVR و تعمیر برد دی وی ار می‌توانید کلیک کنید.

دستگاه DVR نیز دارای دو یا سه خروجی برای نشان دادن تصاویر می‌باشد:

  1. با استفاده از کابل HDMI که اکثر دستگاه‌ها این کابل را دارند.
  2. کابل VGA که این کابل نیز در 100 درصد دستگاه‌ها موجود است.
  3. خروجی AV

در نصب جدید دوربین مداربسته باید توجه کرد که:

هنگام نصب یک سیستم امنیتی کاملا جدید، ممکن است بخواهید سیم های ویدئویی و برق از یک مکان واحد در نزدیکی دستگاه ذخیره سازی (DVR یا NVR) که در زیر نشان داده شده است، داشته باشند ولی باید کابل مناسب نصب دوربین مداربسته را داشته باشید.

سیستم های آنالوگ

دوربین های آنالوگ، HD-SDI و HD-CVI و یا دوربین AHD دو سیم به آنها نیاز دارند. یکی برای انتقال ویدئو و مجموعه ای از سیم های قدرت به منظور قدرت دوربین. شما می توانید یک کابل کواکسیال و سیم های جداگانه را اجرا کنید، اما اکثر متخصصان دوربین مدار بسته از “سیم سیما” استفاده می کنند. کابل کواکسیال تولید شده با مجموعه ای از سیم های قدرت متصل به آن است. سیم های برق را می توان در مواردی که منبع برق شما ممکن است در نزدیکی دستگاه ضبط کننده شما وجود نداشته باشد، از هم جدا کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص کابل دوربین مداربسته را میتوایند در مقاله آموزشی مربوطه مطالعه نماید.

سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP

دوربین های IP از انتقال ویدئوی دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در اغلب موارد، ویدئو و قدرت خود را به دوربین و از CAT5 یا CAT6 همانند دوربین، و با استفاده از یک منبع قدرت POE (Power Over Ethernet) مانند یک انژکتور POE یا سوئیچ POE، می کنید.

بعضی از NVR ها با POE ساخته شده اند اما در بیشتر موارد توصیه می شود از سوئیچ PoE خارجی مانند POE-8MB1G از SecurityCameraKing.com استفاده کنید. هنگام استفاده از یک سوئیچ POE خارجی تمام CAT5 یا CAT6 شما به طور مستقیم از هر دوربین به سوئیچ POE که به شبکه محلی شما وصل شده است، اجرا می شود. سپس شما NVR خود را به شبکه متصل می کنید و همه شما تنظیم می کنید.

چگونه وارد بازار کار دوربین مداربسته شوم؟

وارد شدن به بازار دوربین مداربسته همانند سایر حرفه ها نیازمند یادگیری و کسب مهارت می باشد شما برای اینکه یک نصاب حرفه ای شوید بایستی مهارت و توانایی لازم را در زمینه های نصب دوربین مداربسته آنالوگ، نصب دوربین مداربسته تحت شبکه(IP)، نصب و راه اندازی سیستم های ویدیویی ضبط کننده، تنظیمات دوربین مداربسته و روش های انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی دستگاه های مختلف، شبکه و… را داشته باشید.

برای یادگیری مهارت های گفته شده در بالا می توانید از کتاب، جزوه، فیلم های آموزشی بهره بگیرید اما خواندن کتاب و یادیگیر مهارت تنها به صورت تئوری کفایت نمی کند و حتما بایستی شما دوره آموزش عملی را نیز بگذارنید.

برای شرکت در دوره های آموزشی می توانید به موسسه هایی که این آموزش ها را ارائه می دهند مراجعه و به صورت حرفه ای این آموزش ها را قرا بگیرید. همچنین توصیه می شود قبل از ورود جدی به بازار دوربین مداربسته به مدت چند ماه به عنوان کارآموز با یک فرد با تجربه و متخصص در زمینه دوربین مداربسته مشغول بکار شوید. کسب تجربه در این شغل بسیار با اهمیت است و درصورت نداشتن تجربه کافی ممکن است ضرر و زیان های مالی زیادی را به شما و مشتری تحمیل کند.

 

بیشتر بخوانید:

دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد
آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

فرصتی برای کارآموزان این دوره

از آنجا که این یک کار پیچیده است ، بسیاری از افراد در آن مهارت ندارند. تقاضا برای مردم برای کار در این سمت ها وجود دارد. به همین دلیل است که آکادمی آموزشی کالیت دوره آموزشی دوربین های مدار بسته را در برنامه های خود گنجانید. طی یک دوره تمرینی یک ماهه ، دانش آموزان با اصول تجارت ، مدل های دوربین و نصب و بسیاری از اجزای اضافی دیگر که هنگام نصب نظارت تصویری مورد استفاده قرار می گیرند ، آشنا می شوند.

بخش تئوریک ، که به صورت اسلایدهای پاور پوینت تحقق یافته است شامل یادگیری در مورد این زمینه از مقررات کار ، بلکه ویژگی های دستگاه های مورد استفاده است و بخش عملی آن نیز کار با انواع دوربین ها و دستگاههای ضبط تصاویر را آموزش میدهد. پس از اتمام دوره برای دانش آموزان، آزمونی تهیه شده است که براساس آن گواهی نامه معتبر از طرف وب سایت کاوش ارتباط دریافت می کنند که برای ارائه در بازار کار میتواند مفید باشد.

مدرس دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

مدرس این دوره آموزشی دوربین های مدار بسته با بهره گیری از تجربه طولانی مدت صنعتی خود در بخش اتوماسیون ، سیستم های نظارت تصویری و امنیتی، شبکه های کامپیوتری و … (مراجعه شود به وب سایت مدرس www.cutertebat.com) دوره های متنوعی را بطور ویژه برای متخصصان ، شرکتهای بزرگ و دانشکده ها برگزار می کند.

در نهایت آکادمی کاوش ارتباط با استفاده از اساتید و متخصصین در هر حوزه یک محیط تحصیل مناسب و تحریک آمیز را فراهم می کند .که به پیشرفت های فکری ، حرفه ای و رهبری دانشجویان می پردازد. برنامه های آموزشی ما بهترین مهارت ها را در جدیدترین فن آوری ها ، روندها و چالش ها در زمینه های کاملاً رقابتی اتوماسیون و فناوری های جاسازی شده . دوره های CCTV و آموزش سیستم های امنیتی ، دوره های دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی ، دوربین مدار بسته و انستیتو سیستم امنیتی ارائه می دهد.

Tags , , , , , ,

Leave a Comment