اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

نحوه پیکربندی دوربین تحت شبکه هنگام خرید دوربین های امنیتی تحت شبکه IP شما می توانید فیلم ها را با دستگاه ان وی آر NVR ضبط کنید. در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی در رابطه با اموزش پیکربندی دوربین مداربسته صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.

قسمت پشت دستگاه Hikvision NVR DS-7616NI-K2/16P

نگاهی به تصویر زیر که جزئیات NVR هایک ویژن را نشان می دهد، می توانید تمام اتصالات در قسمت پشت دستگاه را ببینید.

در سمت چپ، امکان مشاهده ۱۶ پورت اترنت وجود دارد که برای اتصال دوربین ها استفاده می شود. این پورت ها از PoE (Power Over Ethernet) برای روشن کردن دوربین ها استفاده می کنند. , وکابل برق اضافی لازم نیست. (لطفا مقاله را بخوانید: سوئیچ PoE برای دوربین های تحت شبکه IP برای یادگیری بیشتر) اتصالات بعدی موجود برای Audio IN / OUT است که می تواند برای اتصال یک میکروفون و یک بلندگو استفاده شود. اکثر مردم از اتصالات چنین استفاده نمی کنند.

زیرا ان وی آر NVR می تواند صدا را از طریق دوربین تحت شبکه IP ضبط کند. پورت I / O برای اتصال به سنسور ها و فعال کردن دستگاه های خارجی استفاده می شود، , و می توانید سنسور های مختلفی را استفاده کنید برای مثال سیگنال را به دستگاه ان وی آر NVR ارسال می کند که می تواند حوادثی نظیر ضبط دوربین، اطلاعیه های ایمیل و غیره را ایجاد کند. بر اساس حوادث، مانند تشخیص حرکت و دیگران. دستگاه ان وی آر هایک ویژن NVR همچنین می تواند روشن / خاموش نور، زنگ و یا چیز دیگری که به پورت خروجی متصل است را پشتیبانی کند.

پورت VGA و HDMI برای اتصال مانیتورها استفاده می شود. یک پورت USB برای ارتقاء نرم افزار NVR در دسترس است و برای ضبط فیلم های ضبط شده در یک درایو فلش دیسک یک پورت LAN برای اتصال ان وی آر NVR به شبکه وجود دارد، بنابراین شما می توانید دسترسی از راه دور از یک رایانه، لپ تاپ یا دستگاه تلفن همراه داشته باشید. این پورت معمولا به سوئیچ شبکه یا روتر متصل شده و از آنطرف به اینترنت متصل می شود.

(IP)آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)
در این مطلب قصد داریم شما را با روش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه آشنا نماییم. سیستم مداربسته IP بر خلاف نسل قبلی خود یعنی سیستم مداربسته آنالوگ دارای تفاوت هایی در کابل کشی و روش انتقال اطلاعات می باشد.

تصاویر دوربین مداربسته IP به صورت داده دیجیتال بر روی بستر شبکه به دستگاه ذخیره سازی اطلاعات یا سرور انتقال می یابد.

برای نصب دوربین مداربسته IP نیاز به اطلاعات مختصری در مورد شبکه های کامپیوتری ، پسیو کاری و کابل کشی شبکه ، طرز کار با دریل برای سوراخ کردن دیوار و در صورت نیاز نصب داکت یا لوله فلکسی بزای اجرای نصب به صورت استاندارد می باشید.

شما می توانید با کمی حوصله و دقت مراحل کار را به ترتیب اولویت یاد بگیرید. در ادامه مطلب قصد داریم شما را با تجهیزات و لوازم مورد نیاز سیستم مداربسته تحت شبکه (IP) ، نحوه ییییییییییییی و نصب آنها به یکدیگر آشنا نماییم.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب سیستم مداربسته تحت شبکه (IP)

برای پیاده سازی سیستم مداربسته تحت شبکه نیاز به تجهیزاتی می باشید که در زیر به صورت کلی به آنها اشاره شده است :

دوربین مداربسته IP : با توجه به نیاز و کاربری خود باید تعداد و نوع دوربین مداربسته تحت شبکه خود را انتخاب و اقدام به تهیه آنها کنید.

دستگاه NVR : با توجه به تعداد ، کیفیت دوربین ها و پهنای باند مورد نیاز ، باید دستگاه NVR متناسب با کار ما برای ذخیره و مشاهده تصاویر انتخاب شود. ( دستگاه NVR چیست ؟ )

هارد دیسک : به یک یا چند هارد دیسک با ظرفیت مناسب برای ذخیره تصاویر دوربین مداربسته احتیاج داریم. در هنگام خرید هارد دیسک حتما به تعداد دوربینها و کیفیت آنها توجه شود.

کابل شبکه : با توجه به نوع دوربین و پهنای باند مورد نیاز باید از کابل شبکه مناسب با آن استفاده شود. در صورت مناسب بودن نوع و پهنای باند کابل های شبکه داخلی می توان از شبکه موجود در صورت وجود نیز استفاده نمود.

اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

اموزش پیکربندی دوربین مداربسته
اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

فرصتی برای کارآموزان این دوره

از آنجا که این یک کار پیچیده است ، بسیاری از افراد در آن مهارت ندارند. تقاضا برای مردم برای کار در این سمت ها وجود دارد. به همین دلیل است که آکادمی آموزشی کالیت دوره آموزشی دوربین های مدار بسته را در برنامه های خود گنجانید. طی یک دوره تمرینی یک ماهه ،. دانش آموزان با اصول تجارت ، مدل های دوربین و نصب و بسیاری. از اجزای اضافی دیگر که هنگام نصب نظارت. تصویری مورد استفاده قرار می گیرند ، آشنا می شوند.

بخش تئوریک ، که به صورت اسلایدهای پاور پوینت تحقق یافته است. شامل یادگیری در مورد این زمینه از مقررات کار ، بلکه ویژگی های دستگاه های مورد استفاده است. و بخش عملی آن نیز کار با انواع دوربین ها و دستگاههای ضبط تصاویر. را آموزش میدهد. پس از اتمام دوره برای دانش آموزان.، آزمونی تهیه شده است که براساس آن گواهی نامه معتبر. از طرف وب سایت کاوش ارتباط دریافت می کنند. که برای ارائه در بازار کار میتواند مفید باشد.

اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

 

مدرس دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

مدرس این دوره آموزشی دوربین های مدار بسته با بهره گیری از تجربه طولانی مدت صنعتی خود در بخش اتوماسیون ، سیستم های نظارت تصویری و امنیتی، شبکه های کامپیوتری و … (مراجعه شود به وب سایت مدرس www.cutertebat.com) دوره های متنوعی را بطور ویژه برای متخصصان ، شرکتهای بزرگ و دانشکده ها برگزار می کند.

در نهایت آکادمی کاوش ارتباط با استفاده از اساتید و متخصصین در هر حوزه یک محیط تحصیل مناسب و تحریک آمیز را فراهم می کند .که به پیشرفت های فکری ، حرفه ای و رهبری دانشجویان می پردازد. برنامه های آموزشی ما بهترین مهارت ها را در جدیدترین فن آوری ها ، روندها و چالش ها در زمینه های کاملاً رقابتی اتوماسیون و فناوری های جاسازی شده . دوره های CCTV و آموزش سیستم های امنیتی ، دوره های دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی ، دوربین مدار بسته و انستیتو سیستم امنیتی ارائه می دهد.

Tags , , ,

Leave a Comment