چگونه تاریخچه فتوشاپ را پاک کنیم

چگونه تاریخچه فتوشاپ را پاک کنیم

چگونه تاریخچه فتوشاپ را پاک کنیم

چگونه تاریخچه فتوشاپ را پاک کنیم

از جمله تمهیداتی که امروزه در بیشتر نرم افزارهای بزرگ برای افزایش سرعت آماده به کارشان به کار برده شده است قابلیت کش (Cache) فایل های مختلف می باشد که در این زمینه می توان به عنوان مثال مرورگرهای اینترنتی یا فتوشاپ را نام برد. در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی خواهیم گفت چگونه تاریخچه فتوشاپ را پاک کنیم . پس با ما همراه شوید.

چگونه RECENT FILES فتوشاپ را پاک کنیم

 1. وارد منوی File شوید.
 2. وارد بخش Open Recent شوید.
 3. از انتهای لیست روی Clear Recent File List کلیک کنید.

چگونه RECENT FILES فتوشاپ را محدود کنیم

اما راه‌حل بهتر این است که تعداد فایل‌ها را محدود کنیم و اگر نخواهیم چیزی نمایش داده شود، مقدار آن را برابر 0 قرار دهیم! به صورت زیر:

 1. وارد منوی Edit شوید.
 2. وارد بخش Preferences شوید.
 3. اوارد بخش File Handling… شوید.
 4. مقدار Recent Files List Contains را تغییردهید.
  و اگر می‌خواهید هیچ فایل اخیری دیده نشود، مقدار آن را 0 قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید:

 

چگونه تاریخچه فتوشاپ را خاموش کنیم

حتی اگر فضای کاری Recent Files در Photoshop CC به طور پیش فرض غیرفعال شده باشد ، در واقع می تواند بسیار مفید باشد ، به خصوص اگر می خواهید فایل های اخیر را به طور منظم دوباره باز کنید. اما اگر می خواهید آن را خاموش کنید ، کافی است (Ctrl + K (Win) / Command + K (Mac را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا به سرعت به General Preferences فتوشاپ بازگردید.

سپس علامت گزینه Show “Recent Files” Workspace When Opening A File را بردارید تا غیرفعال شود. برای عملی شدن این تغییر ، مجدداً باید فتوشاپ را ترک کرده و مجدداً راه اندازی کنید:

 

چگونه تاریخچه فتوشاپ را پاک کنیم
چگونه تاریخچه فتوشاپ را پاک کنیم

برای خاموش کردن آن، علامت Show “Recent Files” Workspace When Opening A File را بردارید.

آموزش صفر تا صد فتوشاپ

 • پروژه های متعدد و بسیار جالب و عجیب
 • پرونده های کار قابل بارگیری به همراه عکسها و فایلهای استفاده شده در آموزش
 • محتوای دوره با آخرین ویژگی های جدید CC 2020 به روز شده است
 • همه به روزرسانی های آموزشی آینده برای این نرم افزار بدون پرداخت هزینه اضافی در این دوره گنجانده خواهد شد
 • زمان تخمین زده شده: 25 ساعت (شامل تمام تمرینات و آزمونها)
 • گواهی تکمیل پس از اتمام کل دوره

آموزش جامع فتوشاپ

در این دوره ، محمود عین القضاتی  بعنوان مدرس دوره آموزش فتوشاپ 2020 نحوه کار با این نرم افزار فوق العاده را برای کاربران مبتدی بصورت کامل شرح داده و آموزش میدهد. ایجاد متن ، جداسازی تصاویر، سیستم رنگ آمیزی، اعمال جلوه های زیبا از جمله حباب، آتش و نقاشی؛
ذخیره کار با انواع لایه ها، روتوش تصاویر و خلق تصاویر 3 بعدی گوشه ای از آموزش های این دوره می باشد.

یکی از برترین دوره های فتوشاپ با بالاترین امتیاز بین کاربران ایرانی توسط یکی از برترین مربیان Adobe  در ایران .این دوره به شما یاد می دهد که از این نرم افزار برتر ویرایش تصویر در صنعت ، به عنوان یک حرفه ی خلاق استفاده کنید. کل محتوای دوره از جمله مثالها ، تکنیکها ، تمرینها و آزمونها مطابق با سرفصل های آموزشی شرکت ادوبی تهیه و با دقت انتخاب و تصحیح شده است تا کارآمدترین و لذت بخش ترین روش برای تسلط بر  نرم افزار فتوشاپ  CC20 را ارائه دهد.

این دوره عمدتاً برای تمام کاربران از مبتدی گرفته تا کاربران حرفه ای که میخواهند مهارت های خود را در فتوشاپ به سطح بالاتری برسانند طراحی شده است. توانایی کار با اطمینان در نرم افزار فتوشاپ یک مهارت اساسی برای هر عکاس ( چطور عکس مستند بگیریم ) یا طراح گرافیک است، اما این ابزار به همان اندازه که برای روتوش عکس مفید است برای طراحان و توسعه دهندگان وب ، هنرمندان عرصه دیجیتال و انیمیشن و سایر حوزه های صنعتی دیگر نیز پر کاربرد می باشد.

Tags , , , , ,

Leave a Comment