چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم

چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم

چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم

چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم

یکی از رایج ترین مسائل در میان کاربران دوربین مدار بسته که منجر به ریست کردن یا بک آپ گیری می­ شود، از یاد بردن رمزعبور یا پسورد دستگاه DVR یا NVR است.در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی خواهیم گفت چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم . پس با ما همراه شوید.

چرا دوربین مداربسته را ریست می ­کنیم؟

چیزی که به طور معمول باعث این اتفاق می­ شود ازیاد بردن رمز عبور است که سبب از دست دادن اطلاعات مورد نیاز کاربر می­گردد.

راه هایی برای جلوگیری از دست دادن اطلاعات دوربین های مدار بسته

۱-عملیاتی­ترین راه حل برای شما کاربر گرامی این می باشد که اطلاعاتی دقیق و منظم از دوره­ی زمانی ثبت و ضبط دوربین های مدار بسته مورد استفاده خود داشته باشید تا پیش از آن که پاک شود به هر دلیلی اطلاعاتی که از پیش داشتید را بک آپ بگیرید.

۲-راه حل موثر دیگر این است که حتما منبع تغذیه ای با ولتاژ مورد نیاز را برای دوربین ها در نظر بگیرید تا با نوسانات برقی اطلاعات شما از بین نرود.

۳-دقت نمایید که بر اثر ظن شخصی هاردهای دوربین مدار بسته را جدا نکنید چرا که پس از اتصال مجدد اطلاعات مورد نیاز شما شناسایی و خوانده نخواهد شد.

۴-به هیچ عنوان هارد دیسک دستگاه DVR را برابر سیستم ویندوز قرار ندهید زیرا که حساسیت بالایی نشان می دهد و اطلاعات نا خواسته از بین خواهند رفت.

لازم است آگاه باشید  به همان میزان که برای انتخاب دوربین مدار بسته به شناخت و بررسی نیاز است در صورت نیاز به بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR نیز نیاز به انتخاب مرکزی مناسب و قابل اعتماد دارید تا به بهترین نحو ممکن این مهم برای شما انجام گیرد.

 

چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم
چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم

 

 

در آکادمی کاوش ارتباط بیشتر بدانید

 

دوربین مداربسته را ریست کنیم؟

برای ریست کردن دوربین مدار بسته می توانید از فردی که در زمینه نصب دوربین مدار بسته تخصص دارد کمک بگیرید.

ریست کردن دستگاه DVR

دلیل اصلی ریست کردن دوربین مدار بسته، فراموش کردن پسورد دستگاه DVR و NVR است. در بعضی از دوربین‌ های مداربسته دکمه ریست در کنار کارت حافظه دوربین مدار بسته می باشد.

برای ریست کردن ابتدا باید دوربین را از منبع تغذیه جدا سازید، اگر این کار را انجام ندهید، احتمال دارد دوربین بسوزد. پس از فشار دادن دکمه ریست بار دیگر دوربین را به منبع تغذیه متصل کنید.‌

حالا باید دوباره به مدت ۱۵ ثانیه دکمه ریست را فشار دهید و سپس رها کنید. پس از ریست باید با استفاده ار مرورگر تحت وب پیکربندی جدیدی روی دوربین مدار بسته قالب بندی نمایید.

ریست کردن با استفاده از پسورد پیش فرض کارخانه

بیشتر دستگاه های دوربین مداربسته که شبیه به هم هستن، رمز عبور مشابهی دارند. بنابراین با استفاده از تنظیمات پسورد پیش فرض DVR می‌توانید دوربین مدار بسته خود را ریست کنید. بااین روش سیستم ریموت فعال شده و دیگر نیاز نیست برای کنترل دوربین مداربسته در آنجا حضور داشته باشید.

چگونه دوربین مداربسته هایک ویژن را ریست کنیم

چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم
چگونه دوربین مداربسته را ریست کنیم

Visix (هایک ویژن OEM)

این روش همانند روش هایک ویژن است. برای بازگرداندن تنظیمات پیش فرض، از جمله نام کاربری، گذرواژه، آدرس IP، شماره پورت و غیره، ریست را برای ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

ACTi

با قطع اتصال کابل برق دوربین IP را خاموش کنید. با استفاده از یک شی نوک دار مناسب، دکمه ریست را فشار داده نگه دارید. در حالی که همچنان دکمه ریست را فشار داده اید، کابل برق را دوباره وصل کنید. دکمه ریست را فشار داده در حدود ۶ ثانیه نگه دارید و رها کنید. دوربین با تنظیمات پیش فرض کارخانه راه اندازی می شود.

جعبه ADI / W

این روش با OEM دوربین های Hikvision، W Box یکسان است. در حالی که دوربین روشن یا راه اندازی مجدد می شود، RESET را حدود ۱۰ ثانیه فشار دهید.

Advidia

Advidia OEM با روش های مختلف چندین محصول از جمله ACTi، Dahua و Hikvision را شامل می شود.

 

چگونه دوربین مداربسته بوش را ریست کنیم

همانطور که دوربین روشن است، از یک جسم کوچک نوک تیز استفاده کنید و دکمه ریست را که در کنار دکمه های دیگر است بیش از ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید.

Brickcom

دکمه ریست را با استفاده از یک گیره کاغذ یا یک چیز نازک برای بیش از ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید. منتظر بمانید تا دوربین به صورت پیش فرض ریست شود.

Canary

دستگاه را خاموش کنید (دکمه روشن / خاموش را به مدت ۱۲ ثانیه پایین نگه دارید تا چراغ جلوی آن خاموش شود (اگر روشن بود). تا زمانی که Canary Flex راه اندازی مجدد شود به فشردن ادامه دهید (دوباره یک چراغ چرخان سفید خواهید دید). دکمه روشن / خاموش را رها کنید.

توجه: اگر دستگاه در اولین تلاش ریست نشد، دستگاه خود را دوباره روشن کرده و بلافاصله دکمه روشن / خاموش را به مدت ۱۲ ثانیه پایین نگه دارید تا چراغ سفید در حال چرخش جلویی خاموش شود.

چگونه دوربین مداربسته سیسکو را ریست کنیم

برای فشار دادن ریست دوربین مداربسته RESET، از یک پین یا گیره کاغذ استفاده کنید. دکمه ریست فشار داده و رها کنید. منتظر بمانید تا دوربین IP دوباره راه اندازی شود. برای restore دکمه ریست را فشار دهید و نگه دارید تا LED وضعیت به سرعت چشمک بزند. همه تنظیمات به پیش فرض کارخانه restore یا بازیابی می شوند. پس از بازیابی موفقیت آمیز، LED وضعیت باید در هنگام کار، به رنگ سبز و قرمز چشمک بزند.

ریست دوربین مداربسته: دوربین ۳۶۳۰۰ و ۶۶۳۰

دکمه RESET را به مدت ۱۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

Tags , , , , , , , ,

Leave a Comment