آموزش دوربین مدار بسته با کامپیوتر

آموزش دوربین مدار بسته با کامپیوتر

آموزش دوربین مدار بسته با کامپیوتر

آموزش دوربین مدار بسته با کامپیوتر

کسانی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند گاها این سوال برایشان پیش آمده که نحوه اتصال دوربین مداربسته به کامپوتر و لپ تاپ چگونه است؟. به طور کلی روش اتصال دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه به لپ تاپ متفاوت است. البته در برندها و مدل های متفاوت دوربین مداربسته ممکن است کمی تفاوت وجود داشته باشد. در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی در رابطه با آموزش دوربین مدار بسته با کامپیوتر صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.

اتصال سیستم مداربسته تحت شبکه

دوربین WiFi خود را از طریق روتر و بوسیله اینترنت به کامپیوتر وصل کنید.

اگر شبکه WiFi دارید و می خواهید دوربین IP خود را از راه دور نظارت کنید. باید از طریق روتر خود دوربین بی سیم یا وای فای خود به صورت بی سیم به کامپیوتر وصل شوید. از آداپتور برق برای وصل شدن و شارژ دوربین استفاده کنید. برای تنظیم اولیه یک دوربین WiFi باید کابل شبکه به روتر متصل شود. زیرا دوربین جدید به طور اتوماتیک نمی تواند شبکه ای را که هرگز از آن استفاده نکرده است را شناسایی و انتخاب کند.

بنابراین کابل به طور موقت وصل است و پس از تنظیمات صحیح WiFi، می توانید کابل را از دوربین و روتر جدا کنید. بر روی کامپیوتر، نرم افزار نظارت را راه اندازی کرده، مراحل نصب را اجرا کنید. شما مشاهده می کنید که دوربین به کامپیوتر شما اضافه شده و تماشای مستقیم تصویر میسر می شود

اتصال سیستم مداربسته آنالوگ

به طور کلی در سیستم آنالوگ دوربین های مداربسته به صورت مستقیم امکان اتصال به کامپیوتر را ندارند. در این سیستم شما باید دوربین های را به صورت غیر مستقیم به کامپیوتر متصل کنید. این کار می تواند از طریق دستگاه DVR یا کارت DVR صورت بگیرد. از آنجا که استفاده از کارتهای DVR تقریبا منسوخ شده در این قسمت نحوه اتصال دستگاه DVR به کامپیوتر یا لپ تاپ را بررسی می کنیم.

مراحل کار

  1. دستگاه DVR را روشن کرده و با مانیتور به صورت مستقیم به منوهای آن دسترسی پیدا کنید.
  2. به منوی اصلی رفته و وارد قسمت Network یا شبکه شوید. (این قسمت معمولا در منوی تنظیمات یا Configuration است.)
  3. آدرس IP دستگاه را از این قسمت تنظیم کنید. این آدرس باید رنجی برابر رنج شبکه اصلی شما داشته باشد و قسمت آخر آدرس نباید مشابه هیچ یک از تجهیزات موجود در شبکه باشد. (در تصویر زیر نمونه ای از منوی شبکه یک DVR را می بینید. قسمت IP Address قسمتی است که باید تنظیم شود)

اتصال سیستم مداربسته تحت شبکهدر سیستم تحت شبکه دوربین مداربسته خود میتواند به صورت مستقل به شبکه کامپیوتری متصل شود و از این رو شما خواهید توانست به صورت مستقیم آن را به کامپیوتر متصل کنید. از انجایی که نحوه اتصال دستگاه NVR تا حد زیادی مشابه دستگاه DVR است و از این رو به آن اشاره نمیشود.

مراحل کار

  1. تغذیه دوربین تحت شبکه را متصل کنید تا روشن شود.
  2. دوربین را با کابل شبکه به صورت مستقیم یا از طریق سوئیچ به کامپیوتر متصل کنید.
  3. از دفترچه دوربین آدرس IP پیش فرض آن را پیدا کنید. شرکت های مختلف معمولا تمام دوربین های خود را با ادرسی مشخص تولید می کنند. (اگر ادرس IP دوربین را نداشتید از نرم افزار IP Finder استفاده کنید.)
  4. ادرس IP کامپیوتر خود را به رنج آدرس دوربین ببرید.

اتصال دوربین PoE به کامپیوتر بدون سوئیچ

دوربین های سیمی یا PoE به راحتی و بدون نیاز به آداپتور برق و تنظیمات وای فای به کامپیوتر از طریق روتر متصل می شوند. برای انجام این کار نیاز است تا از کابل شبکه برای اتصال دوربین به روتر استفاده گردد. پس از اتصال کابل شبکه، نرم افزار مربوطه را بر روی کامپیوتر نصب نمایید تا دوربین به کامپیوتر افزوده گردد. در این مرحله قابلیت مشاهده تصاویر در کامپیوتر بدون انجام هیچ گونه تنظیماتی وجود خواهد داشت.

دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

آموزش دوربین مدار بسته با کامپیوتر
آموزش دوربین مدار بسته با کامپیوتر

فرصتی برای کارآموزان این دوره

از آنجا که این یک کار پیچیده است ، بسیاری از افراد در آن مهارت ندارند. تقاضا برای مردم برای کار در این سمت ها وجود دارد. به همین دلیل است که آکادمی آموزشی کالیت دوره آموزشی دوربین های مدار بسته را در برنامه های خود گنجانید. طی یک دوره تمرینی یک ماهه ،. دانش آموزان با اصول تجارت ، مدل های دوربین و نصب و بسیاری. از اجزای اضافی دیگر که هنگام نصب نظارت. تصویری مورد استفاده قرار می گیرند ، آشنا می شوند.

بخش تئوریک ، که به صورت اسلایدهای پاور پوینت تحقق یافته است. شامل یادگیری در مورد این زمینه از مقررات کار ، بلکه ویژگی های دستگاه های مورد استفاده است. و بخش عملی آن نیز کار با انواع دوربین ها و دستگاههای ضبط تصاویر. را آموزش میدهد. پس از اتمام دوره برای دانش آموزان.، آزمونی تهیه شده است که براساس آن گواهی نامه معتبر. از طرف وب سایت کاوش ارتباط دریافت می کنند. که برای ارائه در بازار کار میتواند مفید باشد.

مدرس دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

مدرس این دوره آموزشی دوربین های مدار بسته با بهره گیری از تجربه طولانی مدت صنعتی خود در بخش اتوماسیون ، سیستم های نظارت تصویری و امنیتی، شبکه های کامپیوتری و … (مراجعه شود به وب سایت مدرس www.cutertebat.com) دوره های متنوعی را بطور ویژه برای متخصصان ، شرکتهای بزرگ و دانشکده ها برگزار می کند.

در نهایت آکادمی کاوش ارتباط با استفاده از اساتید و متخصصین در هر حوزه یک محیط تحصیل مناسب و تحریک آمیز را فراهم می کند .که به پیشرفت های فکری ، حرفه ای و رهبری دانشجویان می پردازد. برنامه های آموزشی ما بهترین مهارت ها را در جدیدترین فن آوری ها ، روندها و چالش ها در زمینه های کاملاً رقابتی اتوماسیون و فناوری های جاسازی شده . دوره های CCTV و آموزش سیستم های امنیتی ، دوره های دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی ، دوربین مدار بسته و انستیتو سیستم امنیتی ارائه می دهد.

Tags ,

Leave a Comment