آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته

آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته

آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته

آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته

همانطور که می دانید امروزه نصب دوربین مدار بسته در ساختمانهای مسکونی و اداری و تجاری جزء ملزومات اصلی یه ساختمان شده است. البته حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید دوربین مدار بسته به بصورت شخصی و خودتان نصب نمایید و بتوانید بصورت مستقیل کار نصب دوربین های مدار بسته را انجام دهید و یا اینکه در شغل نصب دوربین در بازار کار فعالیت نمایید. از این رو در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی در رابطه با آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید.

 

سیم کشی دوربین مدار بسته آنالوگ

از آن جایی که دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد بنابراین نحوه کابل کشی آن تحت شبکه و آنالوگ نیز متفاوت است. بنابراین همان‌گونه که گفته شد اگر سیم کشی و کابل کشی به صورت استاندارد انجام شود، تاثیر فوق العاده‌ای روی کیفیت تصاویر خواهد داشت. نقشه سیم کشی دوربین مدار بسته را اینجا مشاهده کنید.

در روش سیم کشی دوربین مدار بسته آنالوگ از کابل RG59 استفاده میشود که توسط فیش BNC، دوربین مدار بسته و دستگاه DVR به یکدیگر متصل می‌شوند. در حقیقت این کابل از یک سمت به ورودی (Input) دستگاه DVR و از سمت دیگر به خروجی (Output) دوربین مدار بسته وصل می‌شود. جهت اقدام برای تعمیر DVR و تعمیر برد دی وی ار می‌توانید کلیک کنید.

دستگاه DVR نیز دارای دو یا سه خروجی برای نشان دادن تصاویر می‌باشد:

  1. با استفاده از کابل HDMI که اکثر دستگاه‌ها این کابل را دارند.
  2. کابل VGA که این کابل نیز در 100 درصد دستگاه‌ها موجود است.
  3. خروجی AV

در این مرحله از آموزش نصب دوربین مداربسته باید با توجه به مرحله اول و مشخص شدن نوع و تعداد دوربینی که دارید به سراغ خرید دوربین مداربسته بروید. در این مرحله حتما” به نکات زیر توجه داشته باشید:

-دوربین های مداربسته به طور کلی به ۳ دسته تقسیم می شوند: دوربین های آنالوگ – دوربین های تحت شبکه (IP) – دوربین های بی سیم (WIFI)

-دوربین های مداربسته از لحاظ مکان نصب به ۲ نوع تقسیم می شوند: دوربین های فضای باز – دوربین های فضای بسته

-به هیچ عنوان نباید از دوربین های مداربسته مخصوص فضای داخلی ، در فضای آزاد استفاده نمود.

-دوربین های مداربسته آنالوگ معمولا” برای پوشش محیط های وسیع مورد استفاده می شوند و ارزان تر از دیگر انواع دوربین هستند.

نصب دوربین های مداربسته

-نصب دوربین های تحت شبکه و دوربین های بی سیم برای پوشش مکان های کوچک و منازل بسیار مناسب است و نصب آن ها نیز بسیار ساده است.

-در هنگام خرید دوربین مداربسته باید لوازم جانبی مورد نیاز آن مانند: کابل کواکسیال ، کابل شبکه ، فیش BNC ، سوئیچر ، DVR ، داکت و… را نیز تهیه نمایید.

-دوربین های بی سیم نسبت به بقیه انواع دوربین نصب آسان تری دارند و به سادگی در عرض چند دقیقه قابل نصب هستند.

-اکثر دوربین های بی سیم به NVR و یا DVR نیازی ندارند و کارت از کارت حافظه پشتیبانی می کنند.

-در صورت نیاز به استفاده از دوربین مداربسته در محیط های تاریک حتما” از مجهز بودن آن به دید در شب اطمینان حاصل نمایید.

-در خرید DVR به تعداد کانال های آن که باید مطابق با تعداد دوربین هایی که نیاز دارید باشد ، توجه نمایید.

-کابل کواکسیال مخصوص دوربین های آنالوگ بوده و برای انتقال تصویر به کار می رود.

-کابل های ترکیبی دوربین های آنالوگ علاوه بر تصویر برای انتقال برق نیز استفاده می شوند و تغذیه دوربین را تامین می نمایند.

-حتما” دوربین های مورد نیاز خود را از مراکز معتبر با گارانتی تهیه نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

در نصب جدید دوربین مداربسته باید توجه کرد که:

هنگام نصب یک سیستم امنیتی کاملا جدید، ممکن است بخواهید سیم های ویدئویی و برق از یک مکان واحد در نزدیکی دستگاه ذخیره سازی (DVR یا NVR) که در زیر نشان داده شده است، داشته باشند ولی باید کابل مناسب نصب دوربین مداربسته را داشته باشید.

سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP

دوربین های IP از انتقال ویدئوی دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در اغلب موارد، ویدئو و قدرت خود را به دوربین و از CAT5 یا CAT6 همانند دوربین، و با استفاده از یک منبع قدرت POE (Power Over Ethernet) مانند یک انژکتور POE یا سوئیچ POE، می کنید.

دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته
آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته

فرصتی برای کارآموزان این دوره

از آنجا که این یک کار پیچیده است ، بسیاری از افراد در آن مهارت ندارند. تقاضا برای مردم برای کار در این سمت ها وجود دارد. به همین دلیل است که آکادمی آموزشی کالیت دوره آموزشی دوربین های مدار بسته را در برنامه های خود گنجانید. طی یک دوره تمرینی یک ماهه ،. دانش آموزان با اصول تجارت ، مدل های دوربین و نصب و بسیاری. از اجزای اضافی دیگر که هنگام نصب نظارت. تصویری مورد استفاده قرار می گیرند ، آشنا می شوند.

بخش تئوریک ، که به صورت اسلایدهای پاور پوینت تحقق یافته است. شامل یادگیری در مورد این زمینه از مقررات کار ، بلکه ویژگی های دستگاه های مورد استفاده است. و بخش عملی آن نیز کار با انواع دوربین ها و دستگاههای ضبط تصاویر. را آموزش میدهد. پس از اتمام دوره برای دانش آموزان.، آزمونی تهیه شده است که براساس آن گواهی نامه معتبر. از طرف وب سایت کاوش ارتباط دریافت می کنند. که برای ارائه در بازار کار میتواند مفید باشد.

اموزش پیکربندی دوربین مداربسته

مدرس دوره آموزش سیم کشی دوربین مدار بسته در مشهد

مدرس این دوره آموزشی دوربین های مدار بسته با بهره گیری از تجربه طولانی مدت صنعتی خود در بخش اتوماسیون ، سیستم های نظارت تصویری و امنیتی، شبکه های کامپیوتری و … (مراجعه شود به وب سایت مدرس www.cutertebat.com) دوره های متنوعی را بطور ویژه برای متخصصان ، شرکتهای بزرگ و دانشکده ها برگزار می کند.

در نهایت آکادمی کاوش ارتباط با استفاده از اساتید و متخصصین در هر حوزه یک محیط تحصیل مناسب و تحریک آمیز را فراهم می کند .که به پیشرفت های فکری ، حرفه ای و رهبری دانشجویان می پردازد. برنامه های آموزشی ما بهترین مهارت ها را در جدیدترین فن آوری ها ، روندها و چالش ها در زمینه های کاملاً رقابتی اتوماسیون و فناوری های جاسازی شده . دوره های CCTV و آموزش سیستم های امنیتی ، دوره های دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی ، دوربین مدار بسته و انستیتو سیستم امنیتی ارائه می دهد.

Tags , ,

Leave a Comment